KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8893174
*
nr 889 3174
Margareta Sjödin
(f. 1942), Sverige
Akvarell, Margareta Sjödin (f. 1942), 'Kraftfull morgon', signerad, 62x99
Margareta Sjödin, svensk skådespelare och målare född 1942.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 april 2014
kl 20:07:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 12:13:18
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Margareta Sjödin
Margareta Sjödin, svensk skådespelare och målare född 1942.
Läs mer om Margareta Sjödin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller margareta sjödin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:25
*
Margareta Sjödin
Margareta Sjödin, svensk skådespelare och målare född 1942.
Läs mer om Margareta Sjödin
nr 889 3174
Margareta Sjödin
(f. 1942), Sverige
Akvarell, Margareta Sjödin (f. 1942), 'Kraftfull morgon', signerad, 62x99
Margareta Sjödin, svensk skådespelare och målare född 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 12:13:18 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Margareta Sjödin
Margareta Sjödin, svensk skÃ¥despelare och mÃ¥lare född 1942.Läs mer om Margareta Sjödin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller margareta sjödin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:25